Newsy

Dobre wieści

Na portalach społecznościowych dwóch parafii można odnaleźć wśród informacji podawanych w ogłoszeniach parafialnych ważne dla środowiska diakonów stałych w Polsce komunikaty.

Natomiast na FB Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie @Parafia.Boboli.Sztum znajdujemy komunikat „Nasz parafianin, kandydat do diakonatu stałego w Diecezji Elbląskiej akolita Wojciech Handke dnia 4 lipca 2020 r. ma otrzymać święcenia na diakona stałego”. Tego dnia w elbląskiej katedrze święcenia diakonatu przyje aż sześciu kandydatów do diakonatu stałego.

Otóż na FB Parafii Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy @paulini.swidnica znajdujemy informację, iż „10 sierpnia tego roku, w święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, nasz parafianin Tadeusz Dubicki ma przyjąć w katedrze świdnickiej święcenia diakonatu stałego”.

Zarówno w diecezji elbląskiej, jak i świdnickiej będą to pierwsi diakoni stali w tych diecezjach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.