Newsy

Diakon stały w Świdnicy

We wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, dnia 10 sierpnia br. w świdnickiej katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława odbyły się pierwsze w tej diecezji święcenia diakona stałego.

Po dwuletniej formacji w Ośrodku Formacji Diakonów Stałych i stosownym przygotowaniu w diecezji Tadeusz Dubicki otrzymał z rąk bp. Marka Mendyka święcenia diakonatu. Nowy diakon ma żonę i dwóch nastoletnich synów. Prowadzi firmę. Skończył trzy kierunki studiów.

Ordynariusz diecezji świdnickiej w czasie homilii mówił do kandydata do święceń:

Przyjmujesz święcenia w trudnym czasie dla Kościoła i świata. Wszyscy zauważamy jak słabnie wiara, chrześcijański styl życia. Jak bardzo próbuję się zmienić dobre obyczaje. Widzimy, jak niebezpieczne są zagrożenia, które coraz nachalniej niesie współczesny świat. Jak przy pomocy różnych podchwytliwych metod usiłuje się stworzyć nowy ład społeczny, w którym rodzina i tradycja będą zmarginalizowane (…) Proszę Cię, byś nie zniechęcał się w chaosie tego świata i nie obrażał na rzeczywistość, na przemiany zachodzące w mentalności i postawach ludzi. Ważne jest natomiast, aby w tej właśnie rzeczywistości podjąć i pełnić pracę ewangelizacyjną bez narzekania, że kiedyś było lepiej. Pan Bóg wybiera człowieka do posługi w swoim czasie: tu i teraz. To nie jest przypadek, że powołał Cię do służby teraz.

Fotorelacja i jeszcze więcej na:

swidnica.gosc.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.