Newsy

Dobre wieści z Legnicy i ze Świdnicy

Jak donosi Gość legnicki: „W Opolu odbyły się dwa ważne obrzędy przygotowujące dorosłych mężczyzn z diecezji legnickiej do przyjęcia święceń diakonatu. Jednym z nich było przyjęcie posługi akolitatu przez Wojciecha Dąbrowskiego z Jawora…” Wspomniany obrzęd jest integralnym elementem formacji kandydatów do diakonatu.

Drugi obrzęd to tzw. admissio. „Tego samego dnia w Opolu swoją dwuletnią formację rozpoczął kolejny mężczyzna z diecezji legnickiej… któremu biskup pomocniczy opolski Ryszard Pierskała udzielił specjalnego błogosławieństwa na czas formacji do diakonatu.”

Jak czytamy – „Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem formacji, to najprawdopodobniej w połowie bieżącego [2021] roku diecezja legnicka wzbogaci się o dwóch pierwszych stałych diakonów.”

Rówież edycja świdnicka Gościa Niedzielnego informuje nas, że Będzie drugi diakon stały w diecezji. Jego formacja ruszyła 6 lutego od przyjęcia uroczystym obrzędem liturgicznym w katedrze świdnickiej  kandydatury Henryka Smolnego przez bp Marka Mendyka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.