Newsy

Nowy diakon stały w Warszawie

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – dnia 23 maja 2021 r. podczas Eucharystii o godz. 11.00, której przewodniczył bp Michał Janocha – Cezary Uszyński z parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej został wyświęcony na diakona.

Były to już kolejne święcenia kandydata do diakonatu stałego. Dk. Cezary będzie czwartym diakonem w Archidiecezji Warszawskiej (a dokładniej piątym diakonem stałym inkardynowanym do tej diecezji, bo jeden z diakonów stałych posługuje poza diecezją). Pierwszy diakon stały został wyświęcony w Archidiecezji Warszawskiej w 2009 r. a był nim. dk. Bogdan Sadowski. z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem o specjalności elektroenergetyka.

Nowy diakon stały ma obecnie 68 lat a od 47 lat jest żonaty z Magdaleną, jest ojcem czterech dorosłych córek. Jest też szczęśliwym dziadkiem. Od 11 lat jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej w swojej parafii i w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim.

Z zawodu jest inżynierem elektrykiem i właściciel firmy.

Więcej o neodiakonie można przeczytać na stronach –

gdzie dostępna jest również fotorelacja ze święceń.

Niebawem, bo już 5 czerwca br., grono diakonów stałych w Polsce powiększy się o kolejnych dwóch diakonów. Kandydaci do diakonatu zostaną wyświęceni za tydzień w diecezji legnickiej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.