Newsy

11 diakon stały w Katowicach

Dnia 14 czerwca 2022 r. święcenia przyjął Mariusz Kaletka, kandydat na diakona stałego. Uroczystości święceń przewodniczył bp Adam Wodarczyk, a święcenia odbyły się w parafii pw. MB Szkaplerznej w Imielinie.

Nowy, a zarazem już jedenasty diakon Archidiecezji Katowickiej, jest mężem, ojcem i dziadkiem. Jego żona Katarzyna oraz trójka dzieci – Natalia, Dominik i Wiktoria, brali udział w uroczystości święceń. Więcej o neodiakonie można poczytać na stronie Archidiecezji, a na stronach lokalnego Gościa Niedzielnego dostępna jest również fotorelacja ze święceń.

Warto przypomnieć, że niebawem odbędą się kolejne święcenia diakonatu kandydatów z Ośrodka Formacji Diakonów Stałych w Katowicach:

  • 18.06 w sobotę o godz. 10.00 w parafii św. Andrzeja Boboli w Leszczynach, święcenia z rąk abp. Wiktora Skworca przyjmą Bartosz Kaczmarczyk i Krzysztof Kurpanik;
  • 21.06 we wtorek o godz. 16.00 w parafia NSPJ i św. Jana Bosko w Piotrowicach, święcenia z rąk bp. Grzegorza Olszowskiego przyjmie Jarosław Danch;
  • 23.06 w czwartek o godz. 18.00 w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach, święcenia z rąk abp. Adriana Galbasa przyjmie Krzysztof Jamrozy;
  • 25.06 w sobotę o godz. 10.00 w parafii Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju, święcenia z rąk bp. Marka Szkudło przyjmą Marek Hadalski i Marek Dytkowski.

Tym samym liczba wyświęconych w Polsce diakonów stałych (tak Kościoła łacińskiego, jak i greckokatolickiego) wzrośnie do 94!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.