Newsy

Cisza i milczenie w życiu i posłudze diakona stałego

W najnowszym numerze czasopisma Ateneum Kapłańskie, t. 179, 2022, z. 3, w części tematycznej noszącej tytuł: „Cisza i milczenie II” ukazał się artykuł autorstwa dk. Waldemara Rozynkowskiego zatytułowany: „Cisza i milczenie w życiu i posłudze diakona stałego”.

Jak czytamy w streszczeniu: „Pierwsze święcenia diakonatu stałego w Kościele w Polsce miały miejsce w 2008 roku. Od tamtego wydarzenia zbieramy doświadczenia obecności tego nowego powołania we wspólnocie wiary w naszym kraju. W tym momencie w 15 archidiecezjach i diecezjach w Polsce posługuje 84 diakonów stałych. Cały czas uczymy się tego powołania, i dotyczy to zarówno duchownych, wiernych świeckich, jak i samych diakonów stałych. Uczymy się je zauważać, akceptować oraz odczytywać różnorodność posługi diakonów stałych. W artykule podjęto zagadnienie obecności ciszy i milczenia w życiu oraz posłudze diakona stałego. Ukazano je w kilku wybranych perspektywach: w liturgii, w trwaniu przed Najświętszym Sakramentem, w posłudze przy chorych oraz w trudnych momentach wynikających głównie z braku akceptacji powołania diakona stałego.”

Całość artykułu dla zainteresowanych dostępna na stronie Repozytorium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod poniższym linkiem:

repozytorium.umk.pl/…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.