Newsy

Diakonat stały w diecezji warszawsko-praskiej już niebawem

W trakcie ubiegłotygodniowej kongregacji księży dziekanów diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński stwierdził, że owocem duszpasterskiej troski o małżeństwa i rodziny są nowe powołania do służby w Kościele. W tym kontekście pojawiła się też informacja o stałym diakonacie w tej diecezji i w Polsce.

Delegat KEP ds. Powołań, bp Marek Solarczyk zaznaczył, że z roku na rok wzrasta liczba dziewic konsekrowanych, powstają nowe ruchy i wspólnoty, w których gdzie nie brakuje celibatariuszy. Wciąż także zgłaszają się młodzi do wyjazdu jako wolontariusze na misje. Coraz więcej mężczyzn zgłasza się do diakonatu stałego, nie mówiąc już posłudze jako nadzwyczajni szafarze komunii św.

Natomiast Biskup warszawsko-praski wspomniał o planach konkretnej formacji dla diakonów stałych, która ma ruszyć wraz z początkiem nowego roku akademickiego.

„To niezwykle cenna forma posługi w Kościele. Możemy tylko cieszyć się i dziękować Bogu, że pojawiają się ludzie, którzy w ten sposób chcą służyć we wspólnocie Kościoła, wspomagając kapłanów”

– powiedział bp Kamiński.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.